į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Mobilusis darbas su jaunimu » Veiklos 2020

Išvyka po Zarasų rajoną

 

Spalio 24 d. Rokiškio rajono jaunimas leidosi į kelionę po Zarasų kraštą. Aplankė apžvalgos bokštą prie Sartų ežero, Bradesių ir Stelmužės ąžuolus. Pakeliui apžiūrėjo Šv. Mergelės apsireiškimo vietą, Salako bažnyčią. Zarasus jaunimas stebėjo vaikščiodami apžvalgos ratu. Vakarėjant pasiekė Tiltiškių vandens malūną, kuriame įsikūręs radio muziejus ir sudalyvavo edukacinėje programoje.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-10-28


Orientacinės varžybos

 

Saulėtą spalio 20 d. popietę Duokiškio jaunimas praleido gana smagiai. Jaunuolių Augustinos ir jos brolio Remigijaus iniciatyva buvo suorganizuotos orientacines varžybos po Duokiškio apylinkes. Dalyviai buvo padalinti į 3 komandas, gavo po žemėlapį ir ieškojo pažymėtų vietų, kuriuose laukė užduotys. Jaunuoliai puikiai orientavosi savo apylinkėse ir tuo pačiu atlikdami užduotis pagilino istorijos, muzikos ir lietuvių tautosakos žinias. Kiekviena komanda apdovanota saldžiomis dovanėlėmis.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-10-22


Stalo teniso mini turnyras

 

Kazliškio jaunimas spalio 21 d. savo jėgas išbandė stalo teniso turnyre, kuriame dalyvavo 5 jaunuoliai. Kova vyko taškas į tašką, tačiau nenugalimas buvo Klaudijus. Visi turnyro dalyviai  apdovanoti prizais. Kol vieni varžėsi turnyre, kiti tuo metu su emocijomis išbandė stalo futbolą.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-10-22


Susitikimai su Ukmergės ir Utenos mobiliosiomis komandomis

 

Spalio 19–20 d. mobiliojo darbo su jaunimu komanda susitiko su Ukmergės ir Utenos mobiliosiomis komandomis. Darbuotojai dalinosi gerąja patirtimi, aptarė su kokiomis problemomis ir iššūkiais susiduria mobiliajame darbe su jaunimu bei tolimesnius bendradarbiavimo planus.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-10-22


Boulingo turnyras

 

Spalio 13 d. Duokiškyje vyko mini boulingo turnyras, kuriame dalyvavo 9 jaunuoliai. Kova vyko taškas į tašką, tačiau po įnirtingos kovos I-ąją vietą iškovojo Meda Valskytė, II-ąją Saidas Lakačauskas ir III-ąją Vidmantė Jablonskytė. Nugalėtojai apdovanoti diplomais ir prizais.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-10-14


Žygis dviračiais

 

Rugsėjo 22 d. Duokiškio jaunimas leidosi į 12 km pažintinį žygį dviračiais po Duokiškio apylinkes. Žygio metu aplankėme išnykusį Nečiūnų kaimą, kuriame, pasak bendruomenės pirmininkės G. Dagienės, gyveno žydai. Taip pat aplankėme knygnešio Juozapo Balbatos kapą bei Tytelių kaime esantį akmenį partizanui A. Ramanauskui-Vanagui atminti. Grįžome puikios nuotaikos ir kupini įspūdžių.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-09-23


Susitikimas su projekto „Už švarią Lietuvą“ žygio dalyviais Kriaunose

 

Rugsėjo 10 d. Kriaunų jaunimas buvusioje mokykloje susitiko su projekto „Už švarią Lietuvą“ žygio dalyviais. Žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Projekto dalyviai rugpjūčio 15 d. pėsčiomis leidosi į 80 dienų truksiantį 1200 km žygį aplink Lietuvą, kurio metu surenka savo kelyje rastas šiukšles, jas rūšiuoja, sveria ir skaičiuoja – dėlioja vartojimo dėlionę! Jaunimas susipažino su žygio dalyviais ir taip prisidėjo prie švaresnės aplinkos išsaugojimo ir puoselėjimo.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-09-22


Jaunimo stovykla Velikuškėse

 

          Rugpjūčio 25–26 dienomis, 16 jaunuolių iš Rokiškio rajono dalyvavo 3 dienų stovykloje, kaimo turizmo sodyboje „Velikuškės“. Pirmą dieną jaunimas jėgas išbandė važiuodami dviračiais 20 km. Jaunimas apsilankė Antazavės amatų centre ir dalyvavo edukacinėje programoje „Paukščių drožyba“. Jaunuolius su drožybos menu supažindino tradicinių amatų meistras E. Čypas. Taip pat aplankėme Pakačinės piliakalnį, partizanų žeminės bunkerį bei Marimorto malūną. Antrą dieną jaunuoliai mokėsi komandinių įgūdžių ir ugdėsi ištvermę plaukdami baidarėmis Kriaunos upe. Vakare laužo šviesoje skambėjo dainos, pasakojimai ir juokas. Paskutinę dieną jaunuoliai dalijosi įspūdžiais ir mintimis apie puikiai praleistą laiką.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-09-01

 


Žolinės Panemunyje

 

Rugpjūčio 15 d. Panemunyje vyko protmūšis „Lietuviškos šventės ir tradicijos“ Žolinėms paminėti. Protmūšyje dalyvavo dvi jaunimo komandos – „Smart“ ir „Mackutės“. Protmūšio metu jaunimas prisiminė pagrindines kalendorines šventes, tradicijas, sužinojo senovės lietuvių žodžių reikšmes. Komandos apdovanotos diplomais ir prizais.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-09-01


Komandos įgūdžių formavimo mokymai

 

Liepos 28–30 d., kaimo turizmo sodyboje „Sartakampis“ 18 jaunuolių iš Juodupės, Duokiškio, Kazliškio, Lašų ir Panemunio dalyvavo komandos įgūdžių formavimo mokymuose. Jaunuolių komanda stovyklą atidarė susipažinimo žaidimais bei pirmosiomis grupinėmis užduotimis. Jaunuoliai užsiėmimų metu susipažino vieni su kitais, bendravo su bendraamžiais. Jaunimas mokėsi dirbti komandoje ir pasitikėti vieni kitais, atlikdami komandines ir pasitikėjimo užduotis. Mokymus vedė lektorė Milisenta Misevičiūtė. Jaunuoliai iš stovyklos išvyko kupini naujų pažinčių ir įspūdžių.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-09-01


„Duokiškio baladės“

 

Liepos 25 d. Duokiškio jaunimas dalyvavo 10-oje „Duokiškio baladės“ šventėje. Jaunuoliai kartu su savanore Enrika Paviloniene vedė kūrybinius užsiėmimus, kurių metu ugdėsi organizacinius ir socialinius įgūdžius. Patiems mažiausiems jaunuoliai siūlė nupiešti savo kaimą, o vyresniems ant plokščio akmenėlio akriliniais dažais nupiešti piešinį.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-09-01


 

Atnaujinome!

 

                           Nuo birželio 25 d. atnaujinome mobiliojo darbo su jaunimu veiklas. Darbuotoja Aurelija jaunimo laukia jų susibūrimo vietose.  Pirmadieniais - Juodupėje nuo 16 val. parke prie kultūros centro, antradieniais - Duokiškyje nuo 16 val. stadione prie kultūros centro, trečiadieniais - Kazliškyje nuo 16 val. prie buvusios mokyklos, ketvirtadieniais - Kriaunose nuo 16 val. prie buvusios mokyklos ir penktadieniais - Panemunyje nuo 15 val. prie bendruomenės namų. Kartu bendrausime, atsakysime į Jums rūpimus klausimus, konsultuosime ir smagiai praleisime laisvalaikį. 

 

Metodininkė darbui su jaunimu Aurelija Urbonienė, 2020-06-25
 


Juodupėje protų mūšis skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai

 

Prieš trisdešimt metų kovo 11-ąją išreiškėme norą būti savo likimo ir savo šalies šeimininkais. Ta proga kovo 11-ąją Juodupės bendruomenės salėje vyko protų mūšis „Lietuva – tai aš, Lietuva – tai mes“. Protų mūšyje dalyvavo 6 komandos. Labai džiugu, kad į bendruomenės organizuotą renginį pavyko įtraukti ne tik Juodupės miestelio, bet ir Didsodės bei kitų aplinkinių kaimų jaunimą. Komandos pasitikrino istorines ir geografines žinias apie Lietuvą. Renginį vedė Rokiškio jaunimo centro savanoriai Miglė Jakuntavičiūtė ir Domantas Šinkūnas. Po atkaklios kovos I-ąją vietą iškovojo komanda „Vardan Tos“, II-ąją „Dėdė ir dėdienės“, III-ąją „Jaunimas“. Sveikiname nugalėtojus!

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-03-12


Netradicinės Užgavėnės Kazliškyje

 

                      Vasario 25 d. Kazliškio kultūros centre vyko netradicinė Užgavėnių šventė. Kadangi žiema buvo be sniego, Kazliškio jaunimas kvietė vietos gyventojus sudalyvauti stalo žaidimų popietėje. Šventės metu jaunuoliai patobulino organizacinius įgūdžius, pravesdami po vieną stalo žaidimą. Labai džiaugėmės gyventojų aktyvumu ir puikia nuotaika. 

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-03-02


Maisto gaminimo veikla Panemunyje

 

Vasario 21 d. Panemunyje jaunimas vykdė maisto veiklas – kepė keksiukus. Jaunuoliai pasiskirstė darbais: maišė tešlą, kepė ir serviravo stalą. Besimėgaujant iškeptais kepiniais jaunimas bendravo jiems aktualiomis temomis. Jaunimas ugdėsi komandinius įgūdžius. Vakaras praėjo smagiai bei turiningai.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-02-24


Kūrybinės-meninės dirbtuvės Duokiškyje

 

Vasario 11 dieną Duokiškyje buvo ugdomas jaunuolių bendruomeniškumas ir pilietiškumas. Duokiškio kaimo bendruomenė organizuos Vasario 16-osios dienos paminėjimo šventę, todėl jaunimo iniciatyva buvo daromi trispalviai malūnėliai. Malūnėliais jaunimas papuoš Duokiškio bendruomenės salę Vasario 16-osios proga.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-02-13


Kūrybinės-meninės dirbtuvės Panemunyje

 

Vasario 7 dieną kūrybinių-meninių dirbtuvių metu buvo ugdomas jaunuolių pilietiškumas. Jaunimas darydamas trispalves širdeles noriai prisidėjo prie Panemunio miestelio bendruomenės organizuojamo Vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginio. 

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-02-10


Komandinių įgūdžių užsiėmimai Duokiškyje

 

Sausio 14 d. Duokiškyje vyko komandinių įgūdžių užsiėmimai, kurių metu išryškėjo jaunimo kaip lyderio vaidmenys grupėje. Labiausiai lyderio vaidmenys atsiskleidė atliekant žaidimus susijusius su skaičiavimu, figūromis ir raidėmis. Užsiėmimų metu buvo ugdoma pagarba ir tolerancija vienas kitam. Atliekant refleksiją aptartos sėkmės ir nesėkmės bei išsiaiškinti jaunuolių tolimesni lūkesčiai.

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-01-16


Maisto gaminimo užsiėmimas Kazliškyje

 

Sausio 15 d. Kazliškyje tvyrojo gera nuotaika. Jaunuoliai ugdėsi socialinius ir komandinius įgūdžius kepdami vaflius. Jaunuoliai pasiskirstė darbais. Vieni jaunuoliai mokėsi maišyti tešlą, kiti kepti vaflius, o treti mokėsi serviruoti stalą. Vakaras praėjo smagiai bendraujant, geriant arbatą ir skanaujant vaflius. 

 

Metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu A. Urbonienė, 2020-01-16