į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Mobilusis darbas su jaunimu » Veiklos 2022

_____________________________________________________________________________

 

Išvyka į Kupiškio ir Panevėžio jaunimo centrus

 

                           Lapkričio 19 dieną Rokiškio rajono jaunuoliai kartu su metodininke Aurelija vyko į Kupiškio ir Panevėžio atviruosius jaunimo centrus. Jauni žmonės apžiūrėjo patalpas, bendravo su bendraamžiais, įsitraukė į veiklas. Jaunimo darbuotojai pasidalino patirtimi, idėjomis, aptarė tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-11-21

______________________________________________________________________________

 

Tęstiniai lytiškumo ugdymo mokymai

 

                   Lapkričio 3-4 dienomis kaimo turizmo sodyboje „Vieversynė“ vyko tęstiniai lytiškumo ugdymo mokymai. Jauni žmonės pagilino turimas žinias, įgijo naujų apie lytiškumą, Aiškinosi kas tai yra. mokymų vadovės jaunuoliams skyrė užduotį, kad suprasti, kodėl vyrai yra iš Marso, o moterys iš Veneros. Dirbdami grupėse jaunuoliai analizavo ir laužė nusistovėjusius stereotipus apie tai, ar tik moters pareiga yra gaminti maistą, o vyrų -  tik uždirbti pinigus? 

 

Direkotiraus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-11-07

 

______________________________________________________________________________

 

Draugiškos krepšinio rungtynės

 

                       Spalio 28 dieną jaunimo metams paminėti Pandėlyje, jaunimo iniciatyva, vyko draugiškos krepšinio rungtynės. Rungtynėse dalyvavo 3 vaikinų komandos – 5x5 ir gausus būrys palaikančių žiūrovų. Pandėliui atstovavo dvi jaunuolių komandos bei viena komanda Kazliškiui. Jauni žmonės patys organizavo rungtynes, subūrė komandas, įgijo organizacinių įgūdžių teisėjaujant, tobulino komandos formavimo įgūdžius. Po atkaklios kovos  pirmąją laimėjo komanda „Pieno žvaigždės“, antrąją vietą užėmė komanda „Kazliškis“ ir trečioji vieta atiteko komandai „Karosai“. Visos rungtynėse dalyvavusios komandos buvo apdovanotos diplomais ir prizais. Labai džiaugiamės šia jaunuolių iniciatyva ir tikimės, jog tokių idėjų bus dar daugiau.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-31

______________________________________________________________________________

 

Viktorina „Lietuvos Respublikos Konstitucija“

 

                             2022 m. spalio 25-ąją dieną Lietuvos Respublikos Konstitucijai sukanka 100 metų. Šiai dienai paminėti Duokiškio jaunimas bendruomenės nariams surengė viktoriną ne tik apie Lietuvos Respublikos Konstituciją, bet ir apie pačią Lietuvą. Viktorinos metu dalyviai pasitikrino jau turimas žinias apie Lietuvą, jos istoriją, literatūrą bei geografiją, sužinojo ir naujų faktų. Pirmąją vietą užėmė komanda „Apelsinai“, antrąją – „Geltonieji“ ir garbingą trečiąją vietą užėmė komanda „Gudručiai“. Laimėtojai buvo apdovanoti prizais ir diplomais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-26

______________________________________________________________________________

 

Susitikimas su gyvūnų globos savanoriais

 

                        Spalio 3 d. Rokiškio jaunimo centre vyko susitikimas su gyvūnų globos asociacijos „Antras šansas“ savanorėmis Nijole ir Adriana, skirtas pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Į susitikimą atvyko Panemunėlio jaunuoliai. Prie jų prisijungė ir centro lankytojai. Savanorės papasakojo, kodėl minima tarptautinė gyvūnų diena, supažindino su savo kasdienybe, gelbėjant beglobius gyvūnus. Jaunuoliai domėjosi kaip gali prisidėti, savanoriauti gyvūnų globos asociacijoje. Atsidėkodami jaunuoliai perdavė surinktą maistelį ir kitas gyvūnėliams reikalingas priemones.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-04

 

 

______________________________________________________________________________

 

    Pasivaikšiojimas šiaurietiškomis lazdomis   

 

                          Rugsėjo 26 dieną Panemunėlio jaunimas kartu su Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialiste Laimute Narbutiene išbandė fizines jėgas, keliaudami su šiaurietiškomis lazdomis. Jaunuoliai išmoko taisyklingai vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, grožėjosi gamta ir puikiu oru.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-09-27

______________________________________________________________________________

 

Diskusija su probacijos pareigūnais


               Rugsėjo 19 ir 29 dienomis Panemunėlio ir Juodupės jaunuoliai susitiko su Lietuvos probacijos tarnybos, Panevėžio regiono skyriaus pareigūnais savo gyvenamosiose vietovėse. Pareigūnai supažindino su savo profesija, pademonstravo kaip veikia apykojė, paaiškino, kokiais atvejais ji naudojama. Jaunimas domėjosi su kokiais iššūkiais pareigūnai susiduria savo darbe, ar sunku tapti probacijos pareigūnu. Po susitikimo jaunuoliai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti tarnybinį probacijos pareigūnų automobilį ir juo pasivažinėti. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-09-30


 

_____________________________________________________________________________

 

Išvyka į Anykščius

 

                             Rugsėjo 10 dieną Rokiškio rajono jaunuoliai dalyvavo išvykoje į Anykščius. Jaunuoliai lankėsi Anykščių jaunimo klube, kur susipažino su organizacijos veikla bei renginiais, skirtais jaunimui. Po pietų visi išbandė savo fizines jėgas Dainuvos nuotykių slėnyje, taip pat mokėsi įveikti aukščio baimę, lavino bendradarbiavimo ir komandinius įgūdžius, įveikdami kliūčių ruožus. Grįždami namo jaunuoliai dalinosi dienos įspūdžiais, patirtais nuotykiais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui gitana Vošterytė, 2022-09-12

______________________________________________________________________________

 

Mokymai apie lytiškumą

 

                        Rugpjūčio 9-11 dienomis jaunuoliai dalyvavo lytiškumo mokymuose, kurie vyko „Sartakampio“ turizmo sodyboje. Mokymus vedė lektorės Lina ir Indrė. Pirmoji stovyklos diena buvo skirta lytiškumo sampratos analizavimui bei žmogaus kūno suvokimui, kaip jauno žmogaus įvaizdį formuoja medijos ir kaip jį suvokia patys jaunuoliai. Antrąją mokymų dieną jaunuoliai analizavo, kuo pasižymi sveiki bei žalingi santykiai. Jaunuoliai išmoko atsikirti flirtą nuo priekabiavimo bei sužinojo kas yra stereotipai, kaip jie veikia kasdienius žmonių gyvenimus. Paskutiniąją stovyklos dieną jaunuoliai išsamiau sužinojo apie lytinius santykius. Per paskutiniąją mokymų dalį jaunuoliai analizavo, kas yra lytinė tapatybė, reflektavo apei trijų dienų išmokimus, supratimus. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-08-12

 

 

_____________________________________________________________________________

 

Orientacinės varžybos Pandėlyje

 

                           Liepos 31 dieną Pandėlio miestelyje vyko orientacinės varžybos, kuriose dalyvavo 3 komandos. Iš viso komandos turėjo aplankyti 10 miestelyje esančių objektų bei prie jų „įsiamžinti“, pasidarant komandos asmenukę. GPS koordinatės buvo užšifruotos keliais skirtingais būdais: koordinatės buvo užšifruotos, naudojant matematines užduotis, simbolius ir kita. Varžybų dalyviai pasitikrino kaip gerai moka naudotis GPS koordinatėmis, išmoko dirbti komandoje bei miklino protą spręsdami įvairias užduotis. Komandos buvo apdovanotos prizais bei diplomais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-08-01

______________________________________________________________________________

 

„Duokiškio baladės 2022“ 

 

                               Liepos 30 d. Duokiškio miestelio parke vyko šventė „Duokiškio baladės2022“. Šiemet renginys buvo skirtas aktoriaus Ferdinando Jakšio 85-ečiui. Prie bendruomenės veiklų prisidėjo ir jaunimas. Jie užėmė šventės svečius žaidimų erdvėje. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-08-01

______________________________________________________________________________

 

Patyriminė stovykla

 

                       Liepos 20-22 dienomis jaunuoliai iš Panemunėlio, Kazliškio, Juodupės ir Pandėlio kartu su Molėtų rajono jaunuoliais dalyvavo patyriminėje stovykloje. Pirmąją stovyklos dieną jaunuoliai susipažino vieni su kitais, atliko komandos formavimo užduotis. Vakare vyko protmūšis, skirtas jaunimo metams paminėti. Jaunimo darbuotojos parengė stovyklautojams iššūkį „Misija (ne)įmanoma“. Buvo pateiktas sąrašas užduočių, kurias jaunuoliai turėjo įvykdyti ir parengti pristatymą. Antrąją dieną jaunimas išbandė savo jėgas dviračių žygyje, kurio metu įveikė daugiau nei 50 km, aplankė Dusetų bei Antazavės miestelius, susipažino su istorija, apylinkėmis. Vakaro refleksijoje jaunuoliai pristatė kaip sekėsi vykdyti užduotis, dirbti komandoje, su kokiais iššūkiais susidūrė. Paskutinę stovyklos dieną, visi, pėsčiųjų žygyje, įveikė daugiau nei 13 km, o grįžę dalijosi įspūdžiais, įgytais per visas tris dienas, ir atsisveikino. Labai džiaugiamės, kad jaunuoliai susidraugavo, kartu ir užtikrintai įveikė žygius tiek pėsčiomis, tiek dviračiais. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-07-23

______________________________________________________________________________

 

 Mindaugo karūnavimo diena Pandėlyje

 

                      Liepos 6-ąją visa Lietuva švenčia karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Šiai dienai paminėti Pandėlio jaunimas kartu su bendruomenės nariais dalyvavo protmūšyje „Ką žinai apie Lietuvą?“. Labai džiugu, jog iš renginyje dalyvavusių 7 komandų net 5 komandos buvo jaunuolių. Protmūšio metu dalyviai ne tik pasitikrino jau turimas žinias apie Lietuvą, jos istoriją, literatūrą bei geografiją, bet ir sužinojo ir naujų dalykų. Pirmąją vietą užėmė komanda „Šviesa ir viltis“, antrąją – „Vėtos“ ir garbingą trečiąją vietą užėmė jaunimo komanda „Ąžuoliukas ir Rūtelės. Laimėtojai bei dalyviai buvo apdovanoti prizais, diplomais bei padėkomis.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui G. Vošterytė, 2022-07-07

______________________________________________________________________________

 

Rasų šventė Juodupėje

 

                          Birželio 23 d. jaunuoliai dalyvavo Juodupės miestelio bendruomenės organizuotame renginyje „Rasos šventė“. Renginio metu jaunuoliai pynė vainikus, sužinojo apie Joninių nakties tradicijas bei gryname ore žaidė stalo, lauko žaidimus ir tinklinį. Prie žaidimų kvietė prisijungti kitus bendruomenės narius.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-06-27

_____________________________________________________________________________

 

Picos kepimo popietė

 

                     Birželio 14 d. Duokiškio merginų iniciatyva vyko maisto gaminimo užsiėmimas. Jos bendraamžius supažindino su italų virtuve, mokė kaip pasigaminti picą, derinti įvairius ingredientus, paskirstė atsakomybes, kas už ką bus atsakingas. 

______________________________________________________________________________

 

Futbolo varžybos 

 

                         Jaunimo iniciatyva, gegužės 20 dieną jaunimo metams paminėti, Kazliškyje vyko draugiškos futbolo varžybos tarp Kazliškio ir Juodupės jaunimo. Labai džiugu, kad jaunuoliai patys organizavo futbolo varžybas, mokėsi dirbti komandoje, įgijo pasitikėjimo savimi. Futbolo varžybose nugalėjo draugystė. Abi komandos apdovanotos taurėmis, medaliais, diplomais ir prizais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-21

 

______________________________________________________________________________

 

Edukacija „Puodelių dekoravimas“

 

                        Gegužės 17 d. Duokiškio jaunimas kartu su bendruomene dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Puodelių dekoravimas“. Užsiėmimą vedė edukatorė Anelė Čirūnaitė-Bruzgė. Jaunuoliai ir bendruomenės nariai susipažino su porceliano puodelių ir lėkštučių dekoravimo technika bei priemonėmis.  Jaunimas bei kiti bendruomenės nariai išbandė puodelių dekoravimo techniką. Po edukacijos vyko refleksija, kurios metu dalyviai dalinosi įspūdžiais, pristatė savo darbus. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-20

______________________________________________________________________________

 

Komandos formavimo įgūdžių mini mokymai

 

                          Gegužės 13 d. Pandėlyje jaunimas dalyvavo komandos formavimo įgūdžių užsiėmimuose, kuriuos vedė Rokiškio jaunimo centro savanoris Tautvidas T. Užsiėmimų metu jaunuoliai lavino komandinio darbo įgūdžius, mokėsi dirbti komandoje, labiau pažino vieni kitus. Pirma užduotis buvo skirta susipažinimui, susikaupimui. Užduoties metu jaunuoliai turėjo nekalbėdami sustoti į eilę pagal gimimo mėnesį bei dieną. Kiti pratimai „Minų laukas“, „Mazgas“, „Skruzdėliukas“ buvo skirti tobulinti komandinio darbo įgūdžiams. Užduočių metu išryškėjo lyderiai. Po užsiėmimų jaunuoliai reflektavo apie tai kaip jautėsi atlikdami užduotis, kas buvo lengviausia ir sunkiausia dirbant komandoje, pasidalino įspūdžiais, išmokimais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-20

_____________________________________________________________________________

 

Europos diena prei Struvės

 

                       Gegužės 7 d. prie Struvės geodezinio lanko Panemunėlio jaunimas dalyvavo bendruomenės organizuotame renginyje, skirtame Europos dienai paminėti. Renginio metu buvo pristatomos šalys, priklausančios Struvės geodeziniam lankui, t.y. Norvegija, Švedija, Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Ukraina bei Moldova. Jaunimui pristatyti buvo paskirta Švedija. Šią šalį jaunuoliai nusprendė pristatyti per švedų nacionalinę virtuvę. Taigi buvo paruošti keli švediški patiekalai, stalas papuoštas vėliava ir simboliais. Pagrindiniais faktais jaunuoliai pristatė šalį ir renginio dalyviams surengė mini protmūšį. Renginyje dalyvavę jaunuoliai liko patenkinti, jog prisidėjo prie renginio idėjos, turėjo galimybę  susipažinti su keliomis Europos šalimis, paragauti jų nacionalinių skanėstų.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui G. Vošterytė, 2022-05-09

______________________________________________________________________________

 

Edukacinė-pažintinė kelionė į Biržus

 

                          2022 m. yra paskelbti jaunimo metai, todėl ta proga balandžio 20 d. Rokiškio rajono jaunimas leidosi į pažintinę kelionę po Biržų kraštą. Jaunuoliai dalyvavo edukacinėje programoje „Grūdo kelias“, kurios metu susipažino kaip seniau buvo kepama ruginė duona, mokėsi formuoti duonos kepaliukus ir patys juos išsikepti. Kol kepė duona, gidė jaunuoliams papasakojo apie Sodeliškių dvaro istoriją.  Vakarėjant jauni žmonės aplankė Biržų atvirąjį jaunimo centrą, kur susipažino vieni su kitais, žaidė žaidimus ir dalyvavo kahoot viktorinoje. Į namus visi grįžo puikios nuotaikos ir pilni įspūdžių.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-21

______________________________________________________________________________

 

Kūrybinės dirbtuvės „Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai“

 

                         Artėja gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Balandžio 12 d. Duokiškio jaunimas pakvietė vietos bendruomenę į kūrybines dirbtuves „Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai“. Jaunuoliai kartu su Aurelija supažindino bendruomenės narius kaip galima marginti kiaušinius naudojant dekupažo ir krepinio popieriaus technikas. Jaunimas linki visiems gražių ir šiltų artėjančių Šv. Velykų. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-13

_____________________________________________________________________________

 

Orientacinės varžybos „Pažink Panemunėlį“

 

                           Kovo 21 dieną vyko orientacinės varžybos po Panemunėlio apylinkes. Jaunuoliai turėjo progą pamiklinti protą, šifruodami užslėptas GPS koordinates. GPS koordinatėse buvo užšifruoti gyvenvietėje esantys objektai. Jaunimas turėjo juos surasti ir prie jų nusifotografuoti. Jauni žmonės išmoko naudotis GPS koordinatėmis, internete susirasti informaciją. Tokiu įdomiu būdu jie labiau pažino savo vietovę. Sveikiname I-ąją vietą užėmusią komandą „Brigada“, II-ąją vietą užėmė komanda „TV“, o garbingą III-ąją vietą laimėjo komanda „Raupiai“.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-03-22

______________________________________________________________________________

 

Viktorina „Vienybė težydi“

 

                      Kovo 10-12 dienomis vyko Kahoot viktorina „Vienybė težydi“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jaunuoliai gilino istorijos ir geografijos žinias apie Lietuvą. Sužinojo, kad Lietuva priklauso indoeuropiečių kalbų šeimai, Lietuvos herbe yra 5 spalvos ir kitų įdomių faktų apie Lietuvą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-03-14

_____________________________________________________________________________
 

Blynų šventė

 

                      Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą.   Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. Duokiškio jaunimas kovo 1 dieną kvietė ne tik pavasarį, bet ir visus bendruomenės narius į blynų šventę. Jaunuoliai mokė bendraamžius ir bendruomenę kaip užmaišyti japoniškų blynų tešlą, supažindino su Japonų virtuve. Ant stalo puikavosi ir tradiciniai lietiniai blynai ir blynai su dešrele bei sūriu. Po skanių vaišių bendruomenės pirmininkė G. Dagienė kvietė visus  mažus ir didelius žaisti Užgavėnių žaidimus.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-03-02

______________________________________________________________________________

 

Šv. Valentino diena

 

                          Kasmet vasario 14 dieną švenčiama Šv. Valentino diena. Šią dieną žmonės savo mylimiesiems bei kitiems artimiesiems parodo, kaip juos brangina ir vertina, dažniausiai dovanodami gėles, dovanas bei siųsdami atvirukus ar romantiškas žinutes. Ta proga Panemunėlio jaunimas kepė širdelės formos blynus ir dalyvavo Kahoot viktorinoje „Valentinas“. Jaunuoliai sužinojo, kad Šv. Valentino diena Lietuvoje pradėta švęsti  nuo 1990 metų ,   bučinių diena minima liepos 6 d.  ir kitų įdomių faktų apie meilės dieną.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-02-14

______________________________________________________________________________

 

Sausainių fiesta

 

                        Vasario 15 d. Duokiškyje, jaunimo iniciatyva, suorganizuota sausainių kepimo popietė. Jaunuoliai pasiskirstė darbais ir atsakomybėmis. Vieni jaunuoliai surado sausainių receptą, kiti mokėsi minkyti ir kočioti tešlą, kepti sausainius, o treti serviruoti stalą. Popietė praėjo smagiai bendraujant, geriant arbatą ir skanaujant sausainius su uogiene.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-02-15 

____________________________________________________________________________

 

Stalo žaidimų popietė

 

                        Sausio 26 d. Kazliškio jaunimas kvietė vietos bendruomenę nors trumpam atsikvėpti nuo kasdieninių darbų, pamiršti rūpesčius ir sudalyvauti stalo žaidimų popietėje. Stalo žaidimų vakaras tai puiki proga geriau pažinti vieniems kitus, pabendrauti bei smagiai praleisti laiką. Jaunuoliai susirinkusius bendruomenės narius supažindino su įvairiais stalo žaidimais ir siūlė juos išbandyti. Daugiausiai dėmesio sulaukė žaidimai „5 sekundės“, „Uno“ ir „Ligretto“. Jauni žmonės renginio metu patobulino organizacinius, viešojo kalbėjimo įgūdžius. Džiugu, kad tokie renginiai suvienija skirtingų kartų žmones.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-01-27

______________________________________________________________________________

 

Viktorina „Ačiū už drąsą, ačiū už laisvę“

 

                           1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi. Sausio 12-16 dienomis vyko Kahoot viktorina „Ačiū už drąsą, ačiū už laisvę“. Žaidime istorines žinias gilino 20 jaunuolių iš Rokiškio rajono. Jaunimas sužinojo net 15 faktų apie sausio 13-osios dienos įvykius. Sveikiname Kornelijų T. užėmusį I-ąją vietą, Martyną P. - II-ąją  ir Roką R. - III-ąją vietą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-01-17