į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Mobilusis darbas su jaunimu » Veiklos 2023

______________________________________________________________________________

 

Draugo diena Juodupėje

 

                           Yra sakoma, kad draugai – tai šeima, kurią patys pasirenkame. Lapkričio 29 dieną minima Tarptautinė draugo diena. Ta proga Juodupės jaunimas kartu su  darbuotoja Samanta aplankė savo mažuosius draugus - Juodupės darželio priešmokyklinės grupės vaikus. Jaunuoliai bendravo su mažaisiais, jungėsi bendrai veiklai, kartu piešė Kalėdinius atvirukus.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-11-30

______________________________________________________________________________

 

Pyragų diena Panemunėlyje

 

                              Lapkričio 6 dieną Panemunėlio jaunimas minėjo pyragų dieną, kurios tikslas yra dalintis. Panaršę internete, jaunuoliai rado jiems skaniausiai atrodančio pyrago receptą ir pasigamino jį patys. O kol pyragas kepė jaunimo darbuotoja Samanta pakvietė jaunuolius sustiprinti savo žinias apie pyragus protmūšyje „Kas taps pyragų milijonieriumi? ”.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-11-07

 

_____________________________________________________________________________

 

Helovinas Juodupėje


                     Juodupės jaunuoliai kartu su jaunimo darbuotojomis Aurelija Urboniene, Samanta Juodelyte bei Jaunimo savanoriškos tarnybos savanore Gabija Marčiulionyte ruošėsi Helovino vakarėliui. Vieni skaptavo moliūgus, kiti gamino įvairias dekoracijas, treti planavo ir organizavo, tarėsi. Savaitės darbus, spalio 27 d., vainikavo jaunimo inicijuota diskoteka ,,SIAUBO ŠĖLSMAS”. Svarbiausias akcentas diskotekoje buvo aprangos kodas. Jaunimas pasipuošė kūrybiškais vampyrų, raganų, kraupiai mielų zuikučių kostiumais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-10-30
 

______________________________________________________________________________

 

Kartu su 10-kais Kamajų A. Strazdo gimnazijoje

 

                    Spalio 23 d. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos 10-okams jaunimo darbuotoja Samanta ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė vedė informacinę popietę apie mobiliojo darbo su jaunimu veiklas. Mokiniai ne tik sužinojo kaip turiningai praleisti savo laisvalaikį, bet ir išbandė darbo komandoje formavimo užduotis. Užsiėmimuose jaunuoliai turėjo galimybę patirti sėkmę, pamatyti savo bendraamžius iš šalies, atrasti ir įvardinti savo ir kitų stipriąsias puses. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-10-24

_____________________________________________________________________________

 

Mobiliojo darbo su jaunimu savaitė prasidėjo itin skaniai! 


                    Spalio 16 dieną jaunimo darbuotoja Samanta organizavo maisto gaminimo popietę Panemunėlyje. Jaunuoliai pasiskirstė atsakomybėmis ir dirbdami komandoje pagamino gardžią vakarienę - makaronus su dešrelėmis ir sūriu.
 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-10-17

______________________________________________________________________________

 

Jaunimo darbuotojos Kamajų gimnazijoje

 

                        Spalio 11 d. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos 8-okams ir 9-okams jaunimo darbuotojos Samanta ir Aurelija vedė informacinę popietę apie mobiliojo darbo su jaunimu veiklas, kurios metu mokiniai ne tik sužinojo kaip turiningai praleisti savo laisvalaikį, bet ir išbandė darbo komandoje formavimo užduotis. Užsiėmimuose jaunuoliai turėjo galimybę patirti sėkmę, atrasti ir įvardinti savo stipriąsias puses. Tikimės su jaunimu susitikti ir už gimnazijos ribų.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-10-12

______________________________________________________________________________

 

Šaškių ir šachmatų turnyras

 

                              Spalio 9 dieną, Panemunėlio jaunuoliai lavino gebėjimą susikaupti, mokėsi valdyti situacijas, priimti iššūkius, numatyti tolesnius žingsnius bei strategavimo technikos, dalyvaudami šaškių ir šachmatų turnyre. Įnirtinga kova vyko taškas į tašką ir po atkaklios kovos šaškių turnyre nugalėtojais tapo Rokas R., Ligitas Z., ir Titas P., o šachmatų turnyre nenugalimas buvo Vakaris M. Sveikiname nugalėtojus!

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-10-10

______________________________________________________________________________

 

Žaidimų popietė su Andriumi Burnicku

 

                    Stalo žaidimai – puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Spalio 2 d. Panemunėlio jaunuoliai tobulino socialinius ir bendravimo įgūdžius, mokėsi laikytis taisyklių bei gerbti vienas kitą, žaisdami stalo žaidimą „King of Tokyo“. Dėkojame Andrius Burnickas už suteiktą galimybę patirti teigiamas emocijas bei bendradarbiavimą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-10-03

______________________________________________________________________________

 

Mobiliojo darbo su jaunimu susitikimai ne tik smagūs, bet ir skanūs 

 

                          Rugsėjo 4 d. Panemunėlyje jaunimo darbuotojos Aurelija ir Jurgita kartu su jaunuoliais suorganizavo socialinių įgūdžių ir maisto gaminimo popietę. Jaunuoliai susipažino su arabų šalių virtuve ir mokėsi gaminti kebabus - diskutavo kaip derinti maisto produktus, kuo skiriasi skirtingų šalių virtuvių skoniai, mokėsi tinkamai susukti lavašą ir estetiškai patiekti. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-09-05


 

_____________________________________________________________________________

 

Viešojo kalbėjimo mokymai


                   Rokiškio jaunimo centro mobiliojo darbo su jaunimu darbuotojos įprastai vyksta į Panemunėlį, Pandėlį, Duokiškį bei Juodupę. Rugpjūčio 22–24 dienomis, 13 jaunuolių iš Rokiškio rajono susijungė į bendrą komandą ir dalyvavo 3 dienų viešojo kalbėjimo mokymuose kaimo turizmo sodyboje „Prie dvaro“. Čia jaunimas mokėsi ne tik pristatyti save, bet padedami lektoriaus Luko Kulikausko, komandomis kūrė repo tekstus bei juos atliko, mokėsi kūno kalbos, bendrauti ir palaikyti ryšį su auditorija bei įveikti asmenines baimes. Taikant debatų metodą, jaunuoliai mokėsi viešai reikšti argumentuotą nuomuonę, nenuklysti nuo temos, kalbėti konkrečiai ir suprantamai, išgirsti ir toleruoti kito nuomonę. O temas pasirinko tikrai ne lengvas - „Ar būti kyborgu yra progresas?“ bei „Ar dirbtinis intelektas mus sunaikins?“. Mokymus papildė ir kitos veiklos: Rokiškio visuomenės sveikatos biuro specialistė Aušra dalinosi mintimis apie sveiką gyveno būdą ir kartu su jaunimu gamino sveikuoliškus saldumynus, Euroguidance ambasadore Virginija pakvietė dalyvauti protmūšyje „Ar gerai pažįsti profesijas?“


Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-08-25

______________________________________________________________________________

 

Dviejų dienų patyriminis žygis

 

                           Liepos 11-13 dienomis mobiliojo darbo su jaunimu jaunimo darbuotoja Kristina kartu su 16 jaunuolių iš Juodupės, Pandėlio ir Duokiškio dalyvavo patyriminiame žygyje. Pirmąją dieną Raudonojo kryžiaus savanoriai mokė jaunus žmones suteikti pirmąją pagalbą, taisyklingai atlikti širdies masažą. Vakare jaunuoliai gavo komandines užduotis, vėliau kūreno laužą, dainavo bei šoko. Antrąją dieną jaunuoliai baidarėmis plaukė Kriaunos upe. Plaukimo metu jaunuoliai mokėsi komandinio darbo metu įveikti kliūtis, išbandė savo ištvermę. Paskutiniąją stovyklos dieną jaunuoliai leidosi į orientacinį žygį dviračiais ir numynė 12 km, spręsdami užduotis, kurios vesdavo vis prie kito lankytino objekto. Žygio metu jaunimas aplankė Pakačinės piliakalnį, partizanų žeminės bunkerį, Marimonto vandens malūną. Visos trys dienos prabėgo labai greitai, jaunuoliai patyrė daug iššūkių, kuriuos visi įveikė ir galėjo savimi didžiuotis.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-07-14

______________________________________________________________________________

 

Tinklinio turnyras Pandėlyje

 

                            Liepos 5 d. Pandėlyje vyko tinklinio turnyras, skirtas Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.Turnyre dalyvavo jaunuoliai iš Pandėlio, Juodupės, Salų bei svečiai iš Biržų atviro jaunimo centro. Draugiškose varžybose I vietą užėmė Pandėlio komanda „Elyga“, II vietą - svečių komanda „Vabolė“, III vietą - komanda „Ekstrasensai ir IV vieta atiteko jungtinei Juodupės-Salų komandai „99 problemos“. Po varžybų visos komandos buvo apdovanotos prizais ir diplomais. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-07-07

______________________________________________________________________________

 

Rasų šventė Juodupėje

 

                             Birželio 23 d. jaunimo darbuotojos Kristina ir Aurelija kartu su Juodupės jaunimu dalyvavo Joninių (Rasų) šventėje Juodupėje. Renginio metu jaunuoliai pynė vainikus, sužinojo apie Joninių nakties tradicijas bei gryname ore žaidė stalo, lauko žaidimus ir tinklinį. Prie žaidimų kvietė prisijungti ir kitus bendruomenės narius.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-06-26

 

 

______________________________________________________________________________

 

Mobiliojo darbo su jaunimu tinklinio turnyras


                     Birželio 2 d., jaunimo iniciatyva, Velykalnyje vyko mobiliojo darbo su jaunimu tinklinio turnyras. Turnyre dalyvavo 5 jaunuolių komandos iš Panemunėlio, Pandėlio, Duokiškio, Kamajų ir Juodupės. Jaunuoliai patobulino darbo komandoje įgūdžius, įgijo organizacinių gebėjimų skaičiuojant taškus ir teisėjaujant. Po įnirtingos ir atkaklios kovos I-ąją vietą iškovojo komanda „Pandėlys“, II-ąją  - „DKS TEAM“ iš Duokiškio, o III-ąją vietą -  „Tinkliorai“. Nugalėtojų komandos apdovanotos diplomais, dovanų kuponais, taurėmis ir medaliais, o visi dalyviai padėkomis ir simbolinėmis dovanėlėmis.
                        Dėkojame Rokui R. už objektyvų taškų skaičiavimą. Medai V., Gabrielei L., Ugnei S., Arminui Z. už teisėjavimą ir Stasiui M. už suteiktą galimybę surengti turnyrą Velykalnyje.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-06-05

______________________________________________________________________________

Išvyka į Telšius

 

                          Gegužės 26 – 27 dienomis jaunimo darbuotoja Kristina bei jaunuoliai iš Juodupės ir Pandėlio  svečiavosi Telšiuose. Pirmąją išvykos dieną grupė apsilankė atvirame Telšių jaunimo centre.Susitikimo metu darbuotojai pasidalino gerąja darbo su jaunimu patirtimi bei kylančiais iššūkiais, o jaunuoliai išbandė centre siūlomas veiklas. Po susitikimo visi pasivaikščiojo po Telšių senamiestį. Vakare jaunuoliai vyko į Džiuginėnus, kur smagiai praleido vakarą žaisdami tinklinį kartu su Telšių jaunuoliais, dalyvavo TJC jaunuolių organizuotame „šokių maratone“. Ryte papusryčiavę patraukė namų link, pakeliui aplankė Kryžių kalną. Po kelionės jaunuoliai dalijosi išvykos įspūdžiais, džiaugėsi užsimezgusiomis naujomis pažintimis.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-05-29

______________________________________________________________________________

 

Jaunuolių iniciatyva Pandėlyje

 

                            Pandėlio jaunimas kartu su jaunimo darbuotojims Aurelija ir Kristina darbavosi įsirenginėdami savo erdvę. Jaunuoliai siūlė savo idėjas jaukioms patalpos įsikurti. Jauni žmonės patys išsirinko buvusį mokyklos kabinetą savo erdvei. Merginos meniškais kūriniais suteikė patalpoms jaukumo. Vaikinai atliko vyriškus darbus: kalė, kabino, taisė. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-05-18

 

____________________________________________________________________________

 

Pasaulinė Dauno sindromo diena

 

                            Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šios dienos tikslas – formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į Dauno sindromą turinčius žmones, jų ir jų šeimų integraciją į visuomenę. Šią dieną metodininkės Kristina ir Aurelija kartu su Pandėlio jaunuolėmis lankėsi Rokiškio pagrindinėje mokykloje. Jaunuolės susipažino ir bendravo su negalia turinčiais vaikais, jaunuoliais, kartu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Po susitikimo jaunuolės dalinosi įspūdžiais bei teigiamomis emocijomis ir akcentavo, jog visi esame vienodi, bet tuo pačiu ir unikalūs.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-03-21

______________________________________________________________________________

 

Stalo teniso turnyras

 

                         Artėjančios Kovo 11-osios proga, jaunimo iniciatyva, Panemunėlyje vyko stalo teniso turnyras. Kiekviename ture buvo žaidžiama iki 2 pergalių. Tarpusavyje varžėsi 9 jaunuoliai.Teisėjavo ir rezultatus skaičiavo Gabrielė L. Po atkaklios kovos I-ąją vietą laimėjo Ligitas Z., II-ąją vietą užėmė Titas P., o III-ąją vietą Saimonas Č. IV-VI vietas pasidalino Taurintas R.,Salvijus Č. ir Rokas R. Laimėtojai apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-03-06

______________________________________________________________________________

 

Užgavėnių šventė

 

                         Vasario 21 dieną Pandėlio jaunuoliai dalyvavo tradicinėje Užgavėnių šventėje, kurią organizavo Pandėlio kultūros centras. Jaunimas sužinojo apie Užgavėnių tradicijas ir papročius, aktyviai įsitraukė į virvės traukimo rungtį, rungėsi dvikovoje su maišais, šoko, dainavo ir turiningai praleido vakarą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-03-21

______________________________________________________________________________

 

Socialinių įgūdžių popietė

 

                           Vasario 6 d. Panemunėlyje vyko socialinių įgūdžių ir maisto gaminimo popietė. Jaunuoliai susipažino su arabų šalių virtuve ir mokėsi gaminti kebabus. Jauni žmonės derino maisto produktus, skonius ir išmoko tinkamai susukti lavašą

 

Direktoriaus pavaduotpja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-02-07

______________________________________________________________________________

 

Susitikimai Pandėlyje

 

                          Sausio 31 d. ir vasario 1 d. metodininkės Aurelija ir Kristina Pandėlio gimnazijos 7-11 klasių mokiniams pristatė mobilųjį darbą su jaunimu. Klasių valandėlių metu darbuotojos pravedė susipažinimo užsiėmimus bei pristatė organizuojamas veiklas. metodininkės pasidžiaugė dideliu jaunuolių aktyvumu.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-01-02

______________________________________________________________________________

 

Laisvės gynėjų dienai - protmūšis jaunuoliams

 

                     Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena. Pandėlio jaunuoliai prisijungė prie bendruomenės organizuojamų renginių. Kartu metodininkėmis Aurelija ir Kristina suorganizavo protmūšį „Aš atsimenu, kodėl esame laisvi“ . Ir visa tai apie 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-01-13

 

_____________________________________________________________________________

 

Laisvės gynėjų dienai - Šaškių turnyras

 

                          Sausio 9 dieną Panemunėlyje vyko šaškių turnyras, skirtas Sausio 13 - Laisvės gynėjų dienai. Šaškės – žaidimas, lavinantis žmogaus protinę veiklą, puikus laiko praleidimo būdas. Kiekviename žaidimo etape buvo žaidžiama iki 3 pergalių. Po atkaklios kovos I-ąją vietą užėmė Taurintas R., II-ąją Mantas R. ir III-ąją Ligitas Z. Nugalėtojai apdovanoti prizais ir diplomais. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-01-10