į pradžią turinys susisiekite  
Stovykla, mokymai » Veiklos

Ekskursija į Biržus

 

2020 m. spalio 17 d. pynimo būrelio mokinės kartu su mokytoja keliavo į Biržus. Jos aplankė Senosios technikos muziejų Sodeliškių dvaro sodyboje, kurioje mašinų gražumas, technikos gausumas, 20 kg sveriantis naro batas, dviračių žibaliniai ir dujiniai žibintai, senoviniai vaikiški žaislai paliko gilų įspūdį. Toliau laukė Kirkilų apžvalgos bokštas. Pakilus į apžvalgos aikštelę –  atsivėrė nepakartojama Biržų regioninio parko panorama. Pasigrožėjus panorama ir ežerėliuose įsikūrusiomis gulbių šeimynomis, nusileidus mokinės kartu su mokytoja patraukė Smegduobių pažintiniu taku. Po įspūdingo pasivaikščiojimo laukė Karvės ola – žymiausia ir didžiausia smegduobė. Pasistiprinus Biržuose buvo tęsiama kelionė pėstute ilgiausiu – 525 m – pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą link Astravo dvaro ir atgal. Buvo turiningai praleistas šeštadienis Biržuose ir puikus oras pasibūti rudenimi dvelkiančioje gamtoje.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2020-10-19


Ekskursija į Kauną

 

2020 m. spalio 2 d. Jaunimo centro dailės mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į Kauną. Kaune buvo aplankytas M. K. Čiurlionio muziejus. Gidė muziejuje papasakojo apie kompozitoriaus, dailininko M. K. Čiurliono gyvenimą, jo kūrybos darbus. Mokiniai ir mokytojai kėlėsi Žaliakalnio funikulieriumi. Iš Kristaus prisikėlimo bažnyčios terasos buvo apžiūrėtas Kauno miestas. Mokiniai ir mokytojai lankėsi Kauno pilyje ir senamiestyje, kur buvo apžiūrėti architektūros objektai. Kelionei baigiantis išvykos dalyviai pramogavo Akropolyje. Mokiniai grįžo kupini gerų emocijų, įspūdžių, kūrybinių idėjų, turiningai praleidę laiką.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2020-10-05


Kelionė į Gačionių dvarą

 

2020 m. rugsėjo 23 d. Jaunimo centro mokiniai ir mokytojai vyko į Rokiškio r. esantį Gačionių dvarą. Tai vienintelis išlikęs medinis dvaras Rokiškio krašte, kurį tris šimtmečius valdė baronai Rozenai. Pats Rozenų giminės palikuonis Antonas Rozenas pasitiko mokinius. Jiems Antonas Rozenas papasakojo apie dvaro istoriją, aprodė atkurtą dvarą. Bloknotuose mokiniai eskizavo dvaro erdves, daiktus. Mokytojai ir mokiniai turiningai praleido laiką.


Komandinių įgūdžių formavimo ir savęs pažinimo mokymai
 

                 2020 rugpjūčio 20–21 d. jaunimo centro turistinėje bazėje, Žiobiškio kaime vyko komandinių įgūdžių formavimo ir savęs pažinimo mokymai. Mokymuose dalyvavo 15 jaunuolių. Užsiėmimų metu jaunuoliai mokėsi vieni iš kitų kaip nepasimesti sudėtingose situacijose, atliko kūrybines užduotis, ėmėsi lyderystės ir iniciatyvos. Dalyviai, refleksijos metu, įvardino komandinio darbo privalumus: labiau motyvuojam veikti, skatina pasitempti prieš kitus, patiriamas didesnis pasitenkinimo džiaugsmas, dirbama sąžiningiau ir atidžiau. Mokymų užduotis parengė ir mokymus vedė savanoriai Tautvidas ir Toma.

 

Metodininkė darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2020-08-24


„Vasara 2020“ Žiobiškyje

 

2020 m. liepos 30–rugpjūčio 5 d. Žiobiškio turistinėje bazėje vyko Rokiškio jaunimo centro organizuojama vaikų vasaros stovyklos programa „Vasara 2020“ 7–18 metų vaikams. Stovykloje dalyvavo 33 Rokiškio rajono vaikai. Stovykla truko 7 dienas, kurių metu vyko įvairios, nuotaikingos, įdomios, kūrybiškos veiklos.

Pirmomis dienomis vaikai susipažino su turistine baze, grupių vadovais, programa, kambario draugais. Stovyklautojai žaidė įvairius susipažinimo ir pasitikėjimo žaidimus. Vaikai atliko įvairias komandos formavimo užduotis, skatinančias greitą mąstymą ir sprendimų priėmimą.

Tolerancijos ir pilietiškumo dieną vaikai dėliojo dėliones ir aptarinėjo paveikslėlyje matomus žmones, jų gyvenimą, gaminosi draugystės apyrankes. Buvo organizuotas žygis po Žiobiškio kaimą ir ekologinė akcija „Padėk gamtai“. Jos metu vaikai sužinojo Žiobiškio kaimo istoriją, jos teritorijoje gyvenusius partizanus.

Kitomis dienomis vyko sportinės, kūrybinės veiklos varžybos, Eko madų šou, „Lobio ieškojimas“, „Eurovizija“, Žemės menas, stovyklos dainos kūrimas ir kt. Stovykloje apsilankė atstovai iš įvairiausių organizacijų: Rokiškio r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono PK. Organizacijų atstovai kalbėjo ir atsakinėjo į vaikams kylančius klausimus apie saugų elgesį vandenyje, policininko darbą, vaikams pravedė praktinius užsiėmimus. Buvo organizuota išvyka į Ilzenbergo dvarą, kuriame vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Žmogaus ir gamtos darna Ilzenbergo dvaro parke“.

Kiekvieną vakarą vyko dienos aptarimas ir diskusijos. Vaikai daug bendravo neformalioje aplinkoje, dirbo grupėse, mokėsi iš vyresnių ir bendraamžių. Grupių vadovės Inga, Edita nuoširdžiai bendravo su vaikais, padėjo spręsti iškylančias problemas. Įdomius užsiėmimus organizavo programos vadovė Sandra.

Stovyklos programa finansuojama Rokiškio r. savivaldybės ir vaikų tėvų lėšomis.


Pažinimo vasara Žiobiškyje

 

2020 m. liepos 19–25 dienomis Žiobiškio turistinėje bazėje vyko Rokiškio jaunimo centro organizuojama vaikų vasaros stovyklos programa „Pažinimo vasara“ 7–18 metų vaikams. Stovykloje dalyvavo 34 Rokiškio, Šiaulių, Vilniaus rajonų vaikai. Stovykla truko 7 dienas, kurių metu vyko įvairios, nuotaikingos, įdomios, kūrybiškos veiklos.

Pirmomis dienomis vaikai susipažino su turistine baze, grupių vadovais, programa, kambario draugais. Stovyklautojai žaidė įvairius susipažinimo ir pasitikėjimo žaidimus.  Vaikai atliko įvairias komandos formavimo užduotis, skatinančias greitą mąstymą ir sprendimų priėmimą. Vakare vyko krikštynos, kurių metu atlikdami linksmas užduotis stovyklautojai tapo tikrais stovyklos dalyviais.

Tolerancijos ir pilietiškumo dieną vaikai vaidino situacijas, susijusias su jų kasdienybe, pateikė sprendimo būdus, gaminosi draugystės apyrankes.  Buvo organizuotas žygis į Vilkų kaimą ir ekologinė akcija „Padėk gamtai“. Jos metu vaikai sužinojo apie išnykusį Vilkų kaimą, šioje teritorijoje gyvenusius partizanus.

Kitomis dienomis vyko sportinės, kūrybinės veiklos varžybos, Eko madų šou, „Lobio ieškojimas“, „Eurovizija“, Žemės menas, „Šokio judesių eksperimentas“ ir kt. Stovykloje apsilankė atstovai iš įvairiausių organizacijų: Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone, Rokiškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono PK. Organizacijų atstovai kalbėjo ir atsakinėjo į vaikams kylančius klausimus apie sveikatą, policininko darbą, vaikų teises ir pareigas, vaikams pravedė praktinius užsiėmimus. Žiobiškio kaimo bendruomenės atstovai vaikams pravedė etnografijos renginį–vakaronę „Iš močiutės skrynios“.

Kiekvieną vakarą vyko dienos aptarimas ir diskusijos. Vaikai daug bendravo neformalioje aplinkoje, dirbo grupėse, mokėsi iš vyresnių ir bendraamžių. Grupių vadovės Inga, Ieva nuoširdžiai bendravo su vaikais, padėjo spręsti iškylančias problemas. Įdomius užsiėmimus organizavo programos vadovė Sandra.

Programa įgyvendinama ir projekto TAPK2, kurį vykdo Švietimo mainų paramos fondas, inicijuoja Švietimo mokslo ir sporto ministerija. Stovyklos programa finansuojama Europos Sąjungos fondo, Rokiškio r. savivaldybės ir vaikų tėvų lėšomis.