į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Stovykla » Veiklos

 

 

 

Smagios dienos vaikų vasaros edukacinės programos „Kurk, bendrauk, pažink“ stovykloje

 

                    Vaikų vasaros edukacinės programos „Kurk, bendrauk, pažink“ stovykla vyko Žiobiškio turstinėje bazėje. Net dviem pamainomis, liepos 7 -13 d.  ir liepos 16 – 22 d. stovyklavo 72 vaikai. Vaikų poilsį dalinai finansavo Švietimo mainų paramos fondas bei Rokiškio rajono savivaldybė. Vaikai buvo kviečiami naujoms patirtims, pažinimui, nuotykiams ir įspūdžiams per sveikos gyvensenos, tolerantiškumo, pilietiškumo temas. Vadovai jau pirmąją dieną sukūrė draugišką ir saugią aplinką, išsiaiškino vaikų lūkesčius, baimes, jų pačių indėlį, parinko tinkamus pagal amžių neformalaus ugdymo metodus. Susipažinę, įsiminę vieni kitų vardus stovyklautojai susikūrė būvimo kartu taisykles.  Stovyklos metu dalyviai gavo individualias, grupines, komandines užduotis. Kad būtų visiems artimiau, draugiškiau ir bendruomeniškiau, veikė slaptų draugų paštas. Visko, kas vyko ir įvyko neįmanoma sudėti į vieną lapą. Tai dalinsimės, labiausiai, vaikams įstrigusiais momentais. Kiekviena stovyklos diena turėjo temą ir kiekvienas stovyklos rytas prasidėdavo mankšta arba šokiu. 

                 Sveikatos diena. Ryto mankštą, prausimosi ritaulą pravedė Visuomenės sveikatos biuro specialistė Dovilė.  Su sveikos gyvensenos lektore Aušra vaikai išbandė saulės smūgio sukeliamą efektą, gamino sveikus Rafaelo. Edukaciją apie bites pravedė direktoriaus pavaduotoja Gitana. Vaikai išbandė daug procesų: matavosi bitininko aprangą, išbandė įrankius, sužinojo, kokius produktus gamina bitės, kiek akių, kojų sparnų jos turi. Patys pasigamino natūralaus vaško žvakę. Didelį vaikams įspūdį padarė korio atakiavimas. Būtumėte matę su kokiu entuziazmu jie tą darė, o vėliau valgė! Visas išgirstas žinias pasitikrino Kahoot viktorinos metu.

                         Meninius įgūdžius stovyklautojai tobulino naudodami įvairias technikas. Vaikai pasigamino savos kūrybos marškinėlius su tekstiliniais dažais, lipdė iš molio, piešė ant akmenukų, bandažinės plėvelės, asfalto, vėrė draugystės apyrankes, kūrė instaliacijas muilo burbulais, šoko su juostomis ir iš jų kūrė gėles. Vakaro šou vaikai darėsi laikinas tatuiruotes. Išvykos dieną nebuvo nei vieno abejingo Rokiškio rajono kraštovaizdžiui, kultūriniam paveldui ir seniesiems amatams. Stovyklautojai šią dieną aplankė Salų dvarą, kur šeimininkė pateikė įdomių faktų apie žalčius.  Vaikai susipažino su alpakomis, stručiu. Pabuvę dvarininkais, pakeliui sustodami istorinėse vietose,  išvyko į Kazliškį, kur kepė duoną, klausėsi pasakos apie alkaną vilką. Kol duonelė kepė, dalyviai įveikė pažintinio Šilo tako užduotis. 

               Tolerancijos dieną pirmoje pamainoje vaikus užbūrė ČIZ kolektyvas savo kūrybiškumu ir teatrališkumu. Lauko teatras pavergė žiūrovus klasikinėmis pasakomis apie Erškėtrožę, Raudonkepuraitę ir Miegančiąją Gražuolę. Vaikai plyšo juokais, kai Raudonkepuraitė nusprendė sergančiai močiutei nunešti čipsų ir cocacolos. Draugiški stovyklautojai padėjo ištaisyti pasakoje atsiradusias klaidas. Po linksmų pasakų iš antrinių žaliavų, t.y. panaudotų vandens buteliukų, pasigamino pelytes. Visos skirtingos, bet visos lygios. Stovykloje apsilankė lėlės su negalia, kas skatino vaikus tolerancijai ir diskusijai.  Antrojoje pamainoje  užsiėmimą apie tolerantiškumą vedė Rokiškio raj. sav. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos bibliotekininkės  Edukacija  „Draugoteka“ leido įsijausti vaikams į įvairias roles, reflektuoti apie būsenas, kai žmogaus judėjimas yra ribojamas. Stovyklautojai gavo užduotį paieškoti būdų, kaip padėti vaikams, jaunuoliams, kurie susiduria su sunkumais kasdieniniame gyvenime. Vadovės davė užduotį „Vedlys“, kur užrištomis akimis, pasitikint draugu bei savo jutimais reikėjo įveikti kliūčių ruožą.  Po praktinių užduočių, vyko diskusija apie toleranciją, patyčias ir kaip kovoti su neapykantos kalba.

                     Sporto dieną ne mažiau  įspūdžių, gerų emocijų ir pilietiškumo. Svečiuose - Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Vyresnieji stovyklautojai išbandė ginkluotę, karinę aprangą, maskavimosi priemones, vykdė įvairias užduotis reikalaujančias sportinės ištvermės bei strateginio mąstymo. Didžiausia staigmena ir pramoga vaikams buvo Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Laibgalių  ir Rokiškio ugniagesių komandų užsiėmimai.  Vaikai sužinojo per kiek laiko apsirengia gaisrininkas, kaip vyksta gelbėjimo operacijos, kaip laikyti gesinimo žarną ir su ja lieti vandenį. Visą šia dieną lydėjo rimtosios ir linksmosios estafetės, rungtys  su vandens balionais stadione ir  prie Žiobiškio tvenkinio. Po aktyvios dienos – gongų terapija, atsipalaidavimo technikos. Štai ir apsikabinimų – iki pasimatymo diena.  Stovyklautojai nuo ryto vieni kitiems dovanojo apsikabinimus, išsiaiškino slaptus draugus, rašė ant nugarų laiškus vieni kitiems. Įsivertinant, stovyklos vadovės priminė dalyviams, ką veikė visos savaitės metu, padėjo jiems įsivardinti ir užrašyti savo išmokimus, atpažinti įveiktas baimes ir išsipildžiusius lūkesčius. Stovyklos pamainos buvo užbaigtos pažymėjimų įteikimu.
                 Tikslai pasiekti, uždaviniai įgyvendinti. Daug gerų emocijų, neišdildomų įspūdžių, stovyklavimo energijos pajautimo. Kiekvieną dieną vakarais vyko refleksijos. Vakaro programose: kūrybiniai kambarių pristatymai, diskotekos, talentų ir madų šou, improvizaciniai kino teatrai ir net naktinis žygis.

 

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė,  2023-07-28

 

_______________________________________________________________________________

 

„Pažinimo vasara“ 2022 (tęsinys)

 

                      Stovykloje laikas bėga labai greitai. Nepastebėjome kaip baigėsi  edukacinės programos „Pažinimo vasara“  2 pamaina Žiobiškio turistinėje bazėje. Oras palankus, visų nuotaika gera, veiklų daug įvairių. Šioje pamainoje  stovyklavo 12- 16 metų vaikai, todėl ir veiklos buvo sudėtingesnės, sulaukta netikėtų svečių.              

                       Stovyklautojus aplankė ir „Profesijų dirbtuves“ vedė  „Euroguidance“ projekto ambasadorė Virginija Jaruševičiūtė. Vaikams buvo įdomu sužinoti apie profesijas, jų pasirinkimą. Stovykloje dirbusios savanorės  organizavo protmūšį „Ką aš žinau apie Lietuvą“, kuriame vaikai pasitikrino savo turimas žinias bei įgijo naujų. Eurodesk regioninio partnerio Rokiškyje atstovė  vedė informacinį renginį apie savanorystę, jos plačias galimybes.

                      Įdomiai vyko talentų diena. Vakarinį renginį pradėjo Žiobiškio bendruomenės  jaunieji atlikėjai Liepa ir Motiejus Ulevičiai, prie jų jungėsi stovyklautojai su savo pasirodymais, demonstruodami turimus talentus.

                      Organizuotos  orientacinės varžybos vyko „aukštesne pavara“. Stovyklautojų komandos orientavosi ir rungtyniavo miške, naudojat QR kodus. Vaikams tai buvo naujas išbandymas, kurį visi sėkmingai įveikė.

                       Stovykloje apsilankę Panevėžio apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone atstovai kalbėjo apie  vaikų teises ir pareigas, organizavo viktoriną.

                      Išvykoje vaikai susipažino su Panemunio kaimo istorija, kurią papasakojo bibliotekininkė Elena Baronienė. Edukacinės programos metu vaikai susipažino su pagonių apeigomis, žaidė žaidimus, vaišinosi namine duona su medumi, gėrė čiobrelių arbatą. Grįžtant namo sutikome  piligrimę Vilmą, einančią  Camino Lituano keliu ir ketinančią nakvoti bendruomenės patalpose. Pakviesta pasisvečiuoti stovykloje, moteris papasakojo vaikams apie Santjago de Kompostela  miestą Ispanijoje, labiausiai žinomą piligrimystės vietą, ir apie  piligrimų kelius esančius Lietuvoje. Vaikams kilo daug klausimų, į juos mielai atsakinėjo piligrimė Vilma.

                      Vaikai atlikdami kūrybines užduotis, dalyvaudami įvairiose veiklose, dirbdami komandoje, įgijo daugiau savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, išmoko naujų žaidimų. Atsisveikindami su draugais, vieni kietiems linkėjo saugios, šiltos likusios vasaros ir sugrįžti kitais metais į stovyklą.

 

 

 

______________________________________________________________________________

 

 

 

 

Vaikų vasaros stovyka  „Pažinimo vasara 2022“

 

             Liepos 10 - 16 d. vyko vaikų vasaros poilsio edukacinė programa „Pažinimo vasara“  Žiobiškio turistinėje bazėje. Programa įgyvendinama iš projekto „Tapk 2“, kurį vykdo Švietimo mainų paramos fondas. Programa finansuojama Europos Sąjungos fondo bei Rokiškio rajono savivaldybės lėšomis. Stovykloje 7 dienas ilsėjosi 8-12 metų vaikai.

                Oro prognozės nieko gero nežadėjo, tačiau oras buvo dėkingas stovyklautojams: nei karšta, nei šalta, nei lijo, nei nelijo. Kūrybingai programos vadovų parengta  programa kiekvieną dieną skatino patirti kažką naujo, pamatyti – dar nematytą, pajausti – dar nepajaustą.

Pirmoji diena prasidėjo susipažinimo, komandos formavimo žaidimais, ekskursija po Žiobiškio kaimą, o baigėsi vaikų prisistatymais, grupių pasirodymais. Antrąją dieną stovyklautojų laukė  susitikimas su Visuomenės sveikatos biuro specialiste Laimute, žygis į žolininkės Jolantos ūkį, kur vaikai sužinojo apie vaistažoles, jų gydomąsias savybes, vaišinosi gėrimu su vaistažolėmis ir sausainiais. Sekančią dieną vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai mokėsi pakuoti dovanas, muzikavo, tapė, vakare demonstravo savo talentus. Tolerancijai skirtą dieną vaikai diskutavo, domėjosi kitų šalių kultūra, papročiais, dainomis, interpretuodami  pristatė  užsienio šalių Eurovizines dainas. Sporto dienos metu vyko futbolo, kvadrato varžybos, įvairios linksmosios estafetės. Išvykos dieną vaikai grupėmis vyko į Plunksnočių miške esančias partizanų žemines, klausėsi pasakojimų apie partizanų gyvenimą. Stovyklautojau aplankė Panemunio kaime esantį paminklą „Angelas“, skirtą nužudytiems apylinkės gyventojams, šaltinėlį ir buvusį dvarą. Už įdomų pasakojimą ir nuoširdų bendravimą esame dėkingi Panemunio gyventojai Pranutei.

              Vaikams įsiminė vakaras prie laužo, linksmosios estafetės, kūrybinės dirbtuvėlės, žygiai, sportiniai žaidimai. Tarp nepatikusių veiklų vaikai įvardino mankštą ir poilsio valandą po pietų.

              Stovyklos metu vaikai susirado naujų draugų,  įgijo asmeninių, socialinių, emocinių kompetencijų, mokėsi spręsti iškilusias problemas, priimti naujus iššūkius bei  bendradarbiauti dirbant komandoje. Atlikdami įvairias užduotis, dalyvaudami veiklose, stovyklautojai įgijo daugiau savarankiškumo ir drąsos, pasitikėjimo savimi.

 

Direktoriaus pavadyuotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-07-18

______________________________________________________________________________

 

Tikra „Pažinimo vasara“

 

                         Lyg lengvas vasaros dvelksmas prabėgo Rokiškio jaunimo centro organizuota edukacinė programa „Pažinimo vasara“ Žiobiškio turistinėje bazėje. Čia po 7 dienas, dvejomis pamainomis 2021 m. rugpjūčio 11 -17 d. ir 24 -30 d. stovyklavo 60 vaikų. Ypač karštos dienos pakoregavo stovyklos programą. Buvo atsisakyta dienos žygių, o daugiau laiko skirta veikloms prie vandens, renginiams pavėsyje ir vakarais.

                   Kiekviena diena buvo kupina naujų patirčių, renginių ir linksmybių. Vaikai diskutavo įvairiomis aktualiomis temomis, dalyvavo kūrybinių dirbtuvėlių veikloje, sportavo, braidė po pievas ir rinko vaistažoles, mokėsi dirbti komandoje atliekant įvairias užduotis. Stovyklautojai bendravo su Žiobiškio kaimo bendruomenės nariais, kartu žaidė linksmąjį kvadratą, surinko  45 kg kankorėžių basų kojų tako įrengimui.

                           Stovyklautojus aplankė  daug svečių. Panevėžio apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone specialistai vaikams pristatė filmą „Patyčių prevencija“, vyko filmo aptarimas, diskusijos. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento   Rokiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos specialistai supažindino su saugiu elgesiu gamtoje ir prie vandens telkinių, demonstravo kaip gelbėjami skęstantys žmonės. KASP  Vyčio apygardos 5-osios rinktinės  506 kuopos savanoriai supažindino su karių ekipuote, ginklais, karių gyvenimu, papasakojo apie į Lietuvą plūstančius migrantus, pasiūlė atlikti įvairias užduotis. Vaikams įsiminė naujokų krykštynos, linksmosios estafetės, kūrybinės dirbtuvėlės, vakariniai renginiai ir pasikalbėjimai su vadovais, atsisveikinimo laužas su zefyrų kepimu. Paskutinę dieną, braukdami ašaras, vaikai atsisveikino su vadovais ir draugais žadėdami susitikti kitais metais.

               Stovyklos metu vaikai susirado naujų draugų,  įgijo asmeninių, socialinių, emocinių kompetencijų, išmoko konstruktyviai spręsti iškilusias problemas, priimti naujus iššūkius bei  bendradarbiauti dirbdami komandoje. Atlikdami įvairias užduotis, dalyvaudami veiklose, stovyklautojai įgijo daugiau savarankiškumo ir drąsos, pasitikėjimo savimi.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-08-02


Ekskursija į Biržus

 

2020 m. spalio 17 d. pynimo būrelio mokinės kartu su mokytoja keliavo į Biržus. Jos aplankė Senosios technikos muziejų Sodeliškių dvaro sodyboje, kurioje mašinų gražumas, technikos gausumas, 20 kg sveriantis naro batas, dviračių žibaliniai ir dujiniai žibintai, senoviniai vaikiški žaislai paliko gilų įspūdį. Toliau laukė Kirkilų apžvalgos bokštas. Pakilus į apžvalgos aikštelę –  atsivėrė nepakartojama Biržų regioninio parko panorama. Pasigrožėjus panorama ir ežerėliuose įsikūrusiomis gulbių šeimynomis, nusileidus mokinės kartu su mokytoja patraukė Smegduobių pažintiniu taku. Po įspūdingo pasivaikščiojimo laukė Karvės ola – žymiausia ir didžiausia smegduobė. Pasistiprinus Biržuose buvo tęsiama kelionė pėstute ilgiausiu – 525 m – pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą link Astravo dvaro ir atgal. Buvo turiningai praleistas šeštadienis Biržuose ir puikus oras pasibūti rudenimi dvelkiančioje gamtoje.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2020-10-19


Ekskursija į Kauną

 

2020 m. spalio 2 d. Jaunimo centro dailės mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į Kauną. Kaune buvo aplankytas M. K. Čiurlionio muziejus. Gidė muziejuje papasakojo apie kompozitoriaus, dailininko M. K. Čiurliono gyvenimą, jo kūrybos darbus. Mokiniai ir mokytojai kėlėsi Žaliakalnio funikulieriumi. Iš Kristaus prisikėlimo bažnyčios terasos buvo apžiūrėtas Kauno miestas. Mokiniai ir mokytojai lankėsi Kauno pilyje ir senamiestyje, kur buvo apžiūrėti architektūros objektai. Kelionei baigiantis išvykos dalyviai pramogavo Akropolyje. Mokiniai grįžo kupini gerų emocijų, įspūdžių, kūrybinių idėjų, turiningai praleidę laiką.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2020-10-05


Kelionė į Gačionių dvarą

 

2020 m. rugsėjo 23 d. Jaunimo centro mokiniai ir mokytojai vyko į Rokiškio r. esantį Gačionių dvarą. Tai vienintelis išlikęs medinis dvaras Rokiškio krašte, kurį tris šimtmečius valdė baronai Rozenai. Pats Rozenų giminės palikuonis Antonas Rozenas pasitiko mokinius. Jiems Antonas Rozenas papasakojo apie dvaro istoriją, aprodė atkurtą dvarą. Bloknotuose mokiniai eskizavo dvaro erdves, daiktus. Mokytojai ir mokiniai turiningai praleido laiką.


Komandinių įgūdžių formavimo ir savęs pažinimo mokymai
 

                 2020 rugpjūčio 20–21 d. jaunimo centro turistinėje bazėje, Žiobiškio kaime vyko komandinių įgūdžių formavimo ir savęs pažinimo mokymai. Mokymuose dalyvavo 15 jaunuolių. Užsiėmimų metu jaunuoliai mokėsi vieni iš kitų kaip nepasimesti sudėtingose situacijose, atliko kūrybines užduotis, ėmėsi lyderystės ir iniciatyvos. Dalyviai, refleksijos metu, įvardino komandinio darbo privalumus: labiau motyvuojam veikti, skatina pasitempti prieš kitus, patiriamas didesnis pasitenkinimo džiaugsmas, dirbama sąžiningiau ir atidžiau. Mokymų užduotis parengė ir mokymus vedė savanoriai Tautvidas ir Toma.

 

Metodininkė darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2020-08-24


„Vasara 2020“ Žiobiškyje

 

2020 m. liepos 30–rugpjūčio 5 d. Žiobiškio turistinėje bazėje vyko Rokiškio jaunimo centro organizuojama vaikų vasaros stovyklos programa „Vasara 2020“ 7–18 metų vaikams. Stovykloje dalyvavo 33 Rokiškio rajono vaikai. Stovykla truko 7 dienas, kurių metu vyko įvairios, nuotaikingos, įdomios, kūrybiškos veiklos.

Pirmomis dienomis vaikai susipažino su turistine baze, grupių vadovais, programa, kambario draugais. Stovyklautojai žaidė įvairius susipažinimo ir pasitikėjimo žaidimus. Vaikai atliko įvairias komandos formavimo užduotis, skatinančias greitą mąstymą ir sprendimų priėmimą.

Tolerancijos ir pilietiškumo dieną vaikai dėliojo dėliones ir aptarinėjo paveikslėlyje matomus žmones, jų gyvenimą, gaminosi draugystės apyrankes. Buvo organizuotas žygis po Žiobiškio kaimą ir ekologinė akcija „Padėk gamtai“. Jos metu vaikai sužinojo Žiobiškio kaimo istoriją, jos teritorijoje gyvenusius partizanus.

Kitomis dienomis vyko sportinės, kūrybinės veiklos varžybos, Eko madų šou, „Lobio ieškojimas“, „Eurovizija“, Žemės menas, stovyklos dainos kūrimas ir kt. Stovykloje apsilankė atstovai iš įvairiausių organizacijų: Rokiškio r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono PK. Organizacijų atstovai kalbėjo ir atsakinėjo į vaikams kylančius klausimus apie saugų elgesį vandenyje, policininko darbą, vaikams pravedė praktinius užsiėmimus. Buvo organizuota išvyka į Ilzenbergo dvarą, kuriame vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Žmogaus ir gamtos darna Ilzenbergo dvaro parke“.

Kiekvieną vakarą vyko dienos aptarimas ir diskusijos. Vaikai daug bendravo neformalioje aplinkoje, dirbo grupėse, mokėsi iš vyresnių ir bendraamžių. Grupių vadovės Inga, Edita nuoširdžiai bendravo su vaikais, padėjo spręsti iškylančias problemas. Įdomius užsiėmimus organizavo programos vadovė Sandra.

Stovyklos programa finansuojama Rokiškio r. savivaldybės ir vaikų tėvų lėšomis.


Pažinimo vasara Žiobiškyje

 

2020 m. liepos 19–25 dienomis Žiobiškio turistinėje bazėje vyko Rokiškio jaunimo centro organizuojama vaikų vasaros stovyklos programa „Pažinimo vasara“ 7–18 metų vaikams. Stovykloje dalyvavo 34 Rokiškio, Šiaulių, Vilniaus rajonų vaikai. Stovykla truko 7 dienas, kurių metu vyko įvairios, nuotaikingos, įdomios, kūrybiškos veiklos.

Pirmomis dienomis vaikai susipažino su turistine baze, grupių vadovais, programa, kambario draugais. Stovyklautojai žaidė įvairius susipažinimo ir pasitikėjimo žaidimus.  Vaikai atliko įvairias komandos formavimo užduotis, skatinančias greitą mąstymą ir sprendimų priėmimą. Vakare vyko krikštynos, kurių metu atlikdami linksmas užduotis stovyklautojai tapo tikrais stovyklos dalyviais.

Tolerancijos ir pilietiškumo dieną vaikai vaidino situacijas, susijusias su jų kasdienybe, pateikė sprendimo būdus, gaminosi draugystės apyrankes.  Buvo organizuotas žygis į Vilkų kaimą ir ekologinė akcija „Padėk gamtai“. Jos metu vaikai sužinojo apie išnykusį Vilkų kaimą, šioje teritorijoje gyvenusius partizanus.

Kitomis dienomis vyko sportinės, kūrybinės veiklos varžybos, Eko madų šou, „Lobio ieškojimas“, „Eurovizija“, Žemės menas, „Šokio judesių eksperimentas“ ir kt. Stovykloje apsilankė atstovai iš įvairiausių organizacijų: Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone, Rokiškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono PK. Organizacijų atstovai kalbėjo ir atsakinėjo į vaikams kylančius klausimus apie sveikatą, policininko darbą, vaikų teises ir pareigas, vaikams pravedė praktinius užsiėmimus. Žiobiškio kaimo bendruomenės atstovai vaikams pravedė etnografijos renginį–vakaronę „Iš močiutės skrynios“.

Kiekvieną vakarą vyko dienos aptarimas ir diskusijos. Vaikai daug bendravo neformalioje aplinkoje, dirbo grupėse, mokėsi iš vyresnių ir bendraamžių. Grupių vadovės Inga, Ieva nuoširdžiai bendravo su vaikais, padėjo spręsti iškylančias problemas. Įdomius užsiėmimus organizavo programos vadovė Sandra.

Programa įgyvendinama ir projekto TAPK2, kurį vykdo Švietimo mainų paramos fondas, inicijuoja Švietimo mokslo ir sporto ministerija. Stovyklos programa finansuojama Europos Sąjungos fondo, Rokiškio r. savivaldybės ir vaikų tėvų lėšomis.